Ateş ve Su 1

Oyun yüklenene kadar bekleyin. Oyunu oynamaya başlamak için "Play" tuşuna basın. Karşınıza çıkan reklam bir süre sonra kendiliğinden kapanacaktır. Dilerseniz "Skip Ad" tuşuna basarak reklamın hızlıca kapanmasını sağlayabilirsiniz.

Oyunu tam ekran oynamak için yukarı sağda bulunan "Play Full Screen" tuşuna basın.

Oyun Detayı

Ateş ve Su karakterlerinin güçlerini birleştirdiği Fireboy and Watergirl 1 Forest Temple adlı oyunda bir sonraki muhteşem yolculuk serilerinde güvende kalmalarına yardım et. Antik tapınaklarda paha biçilmez mücevherler toplamak onların uzmanlık alanıdır. Bu Ateş ve Su oyunları çıktıkları hazine avlarında onlara eşlik edebilirsin. Her türlü zorlu tehlikeleri ve tuzakları aşmak için inanılmaz güçlerini kullanacaklar. Söylemeye gerek bile yok ama Ateş ateşle baş edebilir ama suya dayanamaz. Bu arada bu muhteşem ve bağımlılık yapan macera oyunlarında Su da, aşırı sıcak olan hiçbir şeyden hoşlanmaz.

Ateş ve Su 1 (Fireboy and Watergirl 1 Forest Temple) oyunu, bilgisayar ve telefon üzerinden 2 kişilik olarak oynanabilen oyunlar arasında yer almaktadır. Hem macera hem de takım oyunu olarak bilinen Ateş ve Su oyununun birden fazla versiyonu bulunmaktadır. Bunlar arasından en çok oynanan versiyonu ilk bölüm olan “Ateş ve Su 1” oyunudur.

Redboy and Bluegirl adlı oyunda Ateş ve su kız’ın önünde uzun engebeler vardır. Bu yolları birlikte aşmaları gerektiğini size daha önce söylemiştik. İlk bölümden zaten bunu anlıyoruz. Ateş ve Su oyununda tam anlamıyla bunun üzerinde kurulmuş, taraflardan biri olmadığında oyuna devam etmek mümkün değildir. Oyuna başladığımızda ilk olarak karşımıza alevlerle kaplı bir birikinti çıkıyor. Oradan fireboy rahatlıkla geçer. Yalnız watergirl’in zıplayarak geçmesi gerekiyor. Bu şekilde dikkat ederek oyuna devam ediyoruz.

Ateş ve Su Oyunlarının ilk serisi olan Orman Tapınağı’nda Ates ve Su elmas arayışı için ister birlikte hareket ederek, ister tek başlarına labirentten güvenli bir çıkış yolu bulmak için uğraş verecektir. Fireboy and Watergirl 1 Forest Temple adlı bağımlılık yapan platform bulmaca oyunumuzda destansı tapınak ortamından çıkış kapısına ulaşmak için dikkatli olmak zorundasınız, ne ateş suya ne de su ateşe dokunamaz. Maceralı yolculuğu tamamlamak için ister kendi başınıza, isterseniz bir arkadaşınızın yardımıyla, her seviyede, farklı kristalleri toplamalı ve bulmacaları mümkün olan en kısa sürede tamamlamalısınız. Ateş ve Su 1 oyunumuzda, eğlenceli ve birbirinden ilginç seviyeleri tamamlayabilmek için yalnızca karakterlerden biriyle oynayabilirsiniz. ATEŞ ve SU karakterlerinin ilerlemesine izin vermek için karşınıza çıkan anahtarları çevirmeli ve belirli eylemleri gerçekleştirmelisiniz.

En İyi Ateş ve Su Oyunları Nelerdir?

Ateş ve Su 1 Oyna (Fireboy and Watergirl 1 Forest Temple)

Ateş ve Su 2 Oyna (Fireboy and Watergirl 2 Light Temple)

Ateş ve Su 3 Oyna (Fireboy and Watergirl 3 Ice Temple)

Ateş ve Su 4 Oyna (Fireboy and Watergirl 4 Crystal Temple)

Ateş ve Su 5 Oyna (Fireboy and Watergirl 5: Elements)

Ateş ve Su 6 Oyna (Fireboy and Watergirl 6: Fairy Tales)

Eminiz ki bu ateş ve su oyunlarında harika bir ekip olacaklar ve birlikte iyi çalışacaklar, özellikle de onlara bu ateş ve su oyunlarında yardım edersen. Pek çok aksiyon ve heyecan onları bekliyor ancak köpüren lav havuzları gibi tehlikeli şeylerin üstesinden gelmek ve gizemli portallarla başa çıkmak için güçlerini tam anlamıyla kullanmaları gerekiyor. Bu kadarı, tek başına halletmen için biraz fazla gelebilir. Bu inanılmaz eğlenceli iki oyunculu oyunların her birinin sonuna kadar ulaşmaya çalışırken bir arkadaşınla takım oluşturmaktan çekinme.

Ateş ve Su Oyunu Nasıl Oynanır ?

Ateş ve su oyunu oğlan ile kız olmak üzere 2 karakterden oluşuyor. Oğlan ateş ve kız su karakterini canlandırıyor. Erkek çocuğu yön tuşlarıyla, kız çocuğunu da “A, S, D, W” tuşlarıyla kontrol ediyorsunuz. Her bölümde ekranın en üst tarafında çıkış kapısı bulunmaktadır. Kız ve oğlanı bu çıkış kapısına uşaltırmanız gerekiyor. Sizin çıkış kapısına ulaşmanızı engellemek için içi kor ve sıvı dolu çukurlar bulunuyor. Sıvı dolu çukurlardan sadece kız karakteri, lav dolu çukurlardan sadece erkek karakteri geçebiliyor. Yeşil sıvı dolu çukurlarda ker iki karakterde ölüyor. Bu çukurlara dikkat ederek ateş ve su oynayın. Bir defa bile ölürseniz bölümü yeniden oynamanız gerekiyor. Yukarı doğru çıkarken havada asılı olarak bulunan elmasları toplamanız gerekiyor. Mavi elmasları kız, kırmızı elmasları da oğlan topluyor. Platformda ilerlerken önünüze bazı yükseklik veya duvar gibi engeller çıkıyor. Kız ve erkek birbirlerine yardım ederek bu engelleri aşıyor ve ilerliyor. Bunun için bazı butonlar bulunuyor. Bu butonları sırayla kontrol ediyorlar. En kısa sürede yukarda bulunan çıkış kapısından çıkarak bir sonraki bölüme geçin.

One comment

  1. hasan dedi ki:

    mükemmel çocukluma götürdü beni ateş ve su

Bir yanıt yazın

Kral Oyun Skor